Tostçu Mahmut 1973 yılında 1 nesil ustamız Mahmut Kurt tarafından Adana bey mahallesinde ara bir sokakta kuruldu.

73 yılında başlayan yolumuz tosta tost makinası ile değil evlerimizde kullandığımız kömürlü ütelerin bastırma presleme yöntemi ile yapılarak Türkiyede bir ilk olma özelliğine sahiptir. Markamız ulusal ve bölgesel medyada gerekse sosyal medyada yeni nesil ustamız Mahmut Anıl Kurt ustamız ile başka bir ivme kazandı.

Youtube da bir çok ünlü fenomen videolar yapmış Tostçu Mahmut İle Adana Tostu Türkiye ve Avrupa’da bir çok ülke de en çok beğenilen lezzetler arasına girmek ile beraber en çok izlenen yemek markalarının arasında yer almıştır. Başladığı dönemlerde Klasik Mahmut ile tek çeşit tost yapan Tostçu Mahmut zamanla kavurmalı, pastırmalı, sosis ve salamlı kaşarlı sadece kaşar sucuk pastırma kavurma patates ve zeytinli sade yumurtalı sağanda çeşitleri ile geniş bir ARGE yaparak lezzetlerini çoğaltıp her kesime hitap etmiştir.

Merkez bey mahallesin de 1973 yılında başlayan yolculuk 2020 yılında ilk şubesi ile Adana Barajyolunda hızla markalaşma çalışmalarına başlayıp bayilik dağıtmaya başlamıştır.

Bununla birlikte kendi sucuğunu da üretmeye başlayıp Türkiye’nin tüm illerine kargo ile satışa başlayıp markalaşma yolunda hızla büyümeye devam ediyor ve devam edecektir. Öncelikli hedef 2022 yılının sonuna kadar 40 şehirde Tostçu Mahmut bayilerini açarak herkese ulaşmayı başarmak ve ardında Dünya ülkelerine yayılmak. Evet bu yola “acıatüyrüm abi “ ile sloganı ile ile çıktık ve Türkiye ye Adana tostunu tanıtan marka olarak devam ediyoruz.